Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Nowy Cennik na sezon 2015/16!

07.03.2015

W sezonie 2015/16 zostają wprowadzone zmiany w Cenniku Wędkowania oraz w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb. Szczegóły poniżej...

Aktualizacja: Zezwolenia są już dostępne w punktach sprzedaży.

 

Od 1 kwietnia 2015 r. zaczyna obowiązywać nowy cennik. Szczególowy cennik można znaleźć w dziale Wędkarstwo - Zezwolenia. Ceny zezwoleń zostały podniesione po raz pierwszy od 2007 roku i w następnych sezonach nie planujemy dalszych podwyżek. Głównym powodem podwyżki jest wzrost kosztów działalności Gospodarstwa. Od roku 2007 czynsz dzierżawny oraz inne opłaty wzrosły ponad 50%. Znacząco wzrosły również koszty ochrony wód (wyposażenie i obsługa Społecznej Straży Rybackiej) oraz koszty zarybień. Z drugiej strony, ograniczamy połowy rybackie, zostawiając więcej ryb do dyspozycji wędkarzy.

Zmienie uległo również kilka zapisów w Regulaminie. Najważniejsze z nich to:

  1. Zezwolenia są ważne na wszystkie udostępnione przez Gospodarstwo wody.
  2. Zezwolenia są ważne do świtu dnia następnego. Np. zezwolenie 2-dniowe wykupione na 1 i 2 kwietnia jest ważne od godziny 00:01 1 kwietnia do świtu 3 kwietnia.
  3. Ilość szczupaków, które można zabrać w ciągu doby wynosi 2 sztuki.
  4. Wędkowanie "na żywca" dozwolone jest tylko z brzegu, pomostu i z zakotwicznej łodzi. Nie wolno łowić tą metodą z dryfującej łodzi, a w szczególności z łodzi, gdzie jedna osoba wiosłuje a druga łowi. 

Szczegółowy Regulamin znajduje się tutaj

Mam nadzieję, że powyższe zmiany znajdą u Państwa zrozumienie. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres poczta@bartolty.pl. 


« powrót

Wędkarstwo

Gospodarstwo Rybackie "Bartołty Wielkie" udostępnia wędkarzom ponad 2300 hektarów jezior...

Materiał zarybieniowy

Oferujemy materiał zarybieniowy wielu gatunków ryb jeziorowych oraz rzecznych...

Środki Unijne

Gospodarstwo Rybackie "Bartołty Wielkie" realizuje projekty współfinansowane przez Unię Europejską...